31.10.07

sen biliniz*


Nicole Kidman, Sydney'de Aria Ödüllerinde. Gazeteler mantonun içindeki giysi ile ilgilendiler. Ben mantonun ta kendindisiyle. Nicole Kidman'a daha önce bu saç tonunun yakışmadığını söylemiştim, hele de bembeyaz teni ile en olmayacak renk... Hepimiz kızmıştık :)

(*) Bizim evin badanasını yapan ustaya, hazırladığından daha koyu bir renk istediğimi söylediğimde yüzüme çok saçma birşey söylemişim gibi bakarak "Sen biliniz."demişti.

19 yorum:

beyhan dedi ki...

herkes özüne dönsün di mi denizcim? nicole kidman bana göre tipik bir Süskind dolaylarından Das Parfum kadınıdır. days of thunder'daki o körpe zamanlarınının muhteşem saçlarını hatırlarım hep.

Biyonikkedi dedi ki...

Manto düğmeleri ve saç çok iyi gelmiş olmalı Nicole ablaya.
Biz bilmiiz,Deniz biliiii:)

Defne dedi ki...

:)))...İyi ki varsın Deniz'ciğim ve iyi ki ben senin arkadaşlığını bizzat yaşayanlardanım.

Deniz dedi ki...

Beyhancım evet, o filmde aşık olmuştur Tom Nicol'e. Sonra Vanilla Sky'da da Penelope'ye aşık olmuştur :) Hakikten körpe idi o günlerde, şimdi botokstan bilmemneden yüzü bir garip oldu. Biz de öyle miyiz Beyhancım? Bizim de yüzümüzde var mı gençliğin tazeliğinden bir uzaklaşma?

Biyonikkedi, bir gün de esmer yapalım bakalım nasıl olacak :) Usta "sen bilirsin" ile "siz bilirsiniz" arasında bir şey söylemek istemişti. En sonunda istediğime de boyadı :) Bizim evde de hep kullanılır bu cümlesi o günden beri... Düğmelerle biraz şatafatlandırmak istedim. Üşenmeyen bir Deniz o düğmeleri başka bir düğme ile değiştirirdi. Neyse artık :)

Defneciğim, ben de sanki okumuşum da aramışım gibi oldu :)) İnan görmeden aradım, mahcup oldum şimdi :) Sen de iyi ki varsın :) Tüm hislerimiz karşılıklı :) En yakın zamanda simitler benden, ayranlar senden :*

Mutlu Kadın dedi ki...

Ben içindeki elbiseyide çok merak ettim. Mont yeni düğmeleri ile daha güzel olmuş. Saçları gerçekten çok açık.Bence çokda kızıl olmadan biraz daha koyu sarı olabilir. Esmer nasıl olacak onuda merak ettim.

Deniz dedi ki...

Mutlu kadın :) Hemen sana link vereyim, http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/haber.aspx?id=7579516&tarih=2007-10-29
Ben şu anda başka bir monitörden bakıyorum da, yaptığım saç tamamen turuncu görünüyor :) Neye göre ayarlayacağım bilemiyorum :) Artık kusura bakmayın :) LCD ile tüplü mönitör çok farklı gösteriyor :( Sevgiler :)

yass dedi ki...

ya unlu olasım geldı haa:P ne guzel ıste bakıp hemen o degısıklıklerı yapardım.

kadın yenıden dogmus ya hastalıklı halınden cıkıp.. cok guzel olmus sac rengı..rujuda farkettım, dugme renklerını de:P artık daha dıkkatlı bakıyorum.

ya bu arada unluler arasında bı dogala donus bı salaslasma modası var sanırım bunlar ondan kendılerıne bakmıyor.

KadıncaBlog dedi ki...

ben de montuna bayıldım :)))

gezicini dedi ki...

bu kadının her hali güzel yahu..
gorki

bembi dedi ki...

orjinalinde çok soluk görünüyor gerçekten de, hala açık tonlarda ısrar ediyor demek ki cıkcık! :)) sağdaki hali ile çok hoş ve göze çarpıyoor! imrendim! benim saçım neyazık ki bu renkle güzel olmazdı ama bu ceketten bende olmasını çok isterdimmm doğrusu!! :))

PERİLİ KÖŞK dedi ki...

herzaman ki gibi elin değince esas halini almış,olması gerekeni yani...
manto gerçekten şık ,düğmelerin değimi de gayet güzel,
zaten bu boyacıların aaaa süper bir fikir sizin ki diyenini görmedim,ama sizin ki tarz ötesi
tuttum bu lafı ,öğrencilerime kullanacağım...
höö, telif hakkı gibi durumlar var mı...

Melike Turkan dedi ki...

"Sen biliniz" sözüyle taçlanan bu yazı, beni akşamın bu saatinde keyiflendirdi. Nicole Kidman'ın fiziğinin tarihi seyri içinde nasıl değişimler geçirdiğini bir an merak ettim. Yani birer yıl arayla çekilmiş on fotoğrafını arka arkaya görerek bir değerlendirme yapmak... Çünkü bazen çok hoş görünüyor, bazen de, ay ay, geceleri ruyama girebilir, kâbus tadinda...

Bu arada simit-ayran üzerinden bir organizasyon, bir hareketlenme sezinledim... Afiyet olmasını dilerim :)

Deniz dedi ki...

yass ünlü olmaya ne hacet, mezuniyet elbiseni seç, birlikte değiştirelim çekiştirelim :) Daha çok var ama değil mi? Ben mi yanlış biliyorum? Neyse işte hazırım :) Senin gibi güzel tatlı ve akkıllı bir hanımkızımızla çalışmak pek zevkli olur amaaaaa... Yanıma kediyle gelmezsin değil mi :)) Öptüm...
Haaa, salaşlaşma moda mı olmuş? Ben en sıkı uygulayısıyım o zaman hehe :)

Kadıncablog, keşke hava normal seyrinde gitse de yazın yazlık, kışın kışlık giysek. Geçen sene mantolar-montlar askıda kaldı... Gene lafı buraya getirdim ya aferim bana :) Madem beğendin, biz böyle armağan ediyoruz bol keseden, üzerindeki sana hediye olsun :)

Gorkiciğim, tamam kabul ediyorum. Güzel, ama ne yaptırdıysa yüzü bir acayip oldu. Ben de atıyorum arkasından ama kimbilir belki de derdi vardır. Ne acımasızım... :)

Bembi, ben de böyle açık kızıl tonlarını seviyorum, hata denedim de (tabi sen biliyorsun da baskaları bilmiyor). Ama çok zor bakması, illa fön olacak yapılı olacak, makyajın az da olsa ihmal edilmeyecek... Ama yakışır bence, deneyelim :)) Sanal olarak :)

Perilikoskum, iltifat etmişsin :) Düğmeleri sedefli diktim :) Tarz ötesi :)) İyiymiş bu da :) Ben bu renge boyattığımda (kısaydı da o zaman) komşum (hani dün seninle konuşurken eve gelen:)) "Sen eskiden Deniz'din, bu renkle Dennise oldun" demişti. Cok begenmişti. Hatta akşam illa gene o renge boyat, bile dedi :)) Kısaca havalı bir renk, en kendime yakıştıramadım kısa zamanda döndüm normal rengime. Ama çok farklı olunduğu kesin :)

Melike Turkan :) Simit ayran istihbaratını nereden aldığınızı çözememekle birlikte, "Sen biliniz." tümcesini size bir de mimiklerimle ifade etmeyi teklif ediyorum :)

Birer yıl arayla kişilerin fotoğraflarını dereyen siteler var. Birisinden ulaşırsam sana da iletirim Melikeciğim. Herbirimiz değişiyoruz elbette. Onlarınki daha göz önünde oluyor belki, ya da biz kendi değişimlerimizi kabullenmek istemiyoruz. Belki de farkedemiyoruz :) Simit ayranı geniş kitlelere yayabiliriz, sözleşelim :)

Melike dedi ki...

Simit-ayran istihbaratını zât-ı âlinizin yazdıklarınızdan okudum. (Bakınız: 4 numaralı yorum). "Türkan" ismim, kazara gmail hesabım üzerinden yorum yaptığım/yazdığım için gösterivermiş kendisini. Yoksa ben bildiğin Melike'yim ve mimiklerle sergilenecek olan "Siz biliniz" performansında bulunmayı gerçekten çok isterim:)

fikriminincegülü dedi ki...

Bu mantonun içinde bi şey var mıymış. Ben de açık tenli hatunlarda biraz koyu saçları çok seviyorum. Bir de renkli gözlüyse tadından yenmiyor. Yine de sen daha iyi biliniz dabiii.:) Yeni hali pek hoş olmuş. Bazen aynaya baktığımda, sadece gözlerimdeki o ışıltıyı geri istediğimi fark ediyorum. Bana da bir olmadı baştan, Denizcim..:)

yass dedi ki...

ühühühüü..ben mezun olalı kac sene oldu:P ben doktora yapıorum:P tımsah gozyasları bunlar ehua kucuk gosterdıgıme sevınıyorum artık:)

Deniz dedi ki...

Melikeciğim, ne şaşkınım ben :) Ardıma bile bakmadan yazıyorum demek... Görüşmek üzere :)

Fikrimincim, gözlerdeki ışıltıyı arttırmak ya da oluşturmak buradan basit. Sen iste, gözlerinden şimşek bile çaktırırım :)

Yass, ben de doktora mezuniyetinden bahsetmiştim (diyerek topu taca atar). Maaşallah...:) Senin küçük göstermen ne kadar şahaneyse, benim de hafızamın kuvvetliliği o kadar rezaletmiş, bunu anlıyorum şu anda. Sanki bu mezuniyet konusunu daha önce de konuşmuştuk :) Sen 83lü değil misin? Yetişin komşulaaar, artık 83lüler "küçük gösteriyorum" diye seviniyoooor... :) Şaka bir yana da mezun olduğunu biliyordum, konuşmuştuk. Unutmuşum... Ve gerçekten 18-19 yaşında görünüyorsun :)

cekirdeksizuzum dedi ki...

ben bu paltonun aynısının kırmızısını istiyorum:)
bi de keşke beyaz tenli olsam, saçlarımı gidip hemen kızıla boyatırdım. yakışan kıymetini bilmiyor:)

Deniz dedi ki...

Çekirdeksizim, bu sene palto fiyatları pahalı olur sanırım. Geçen yıl kış sıcak geçtiği için çok ucuzlamıştı. Kırmızısı hakikaten güzel olur. Kırmızı olan herşey genelde güzel :)) Paltoda çok hoş duruyor kırmızı... Sen bence bu saç renginle çok hoşsun. İhtiyacın olan tek şey bir kaç kilo almak olabilir :)) Öpüyorum, sevgiler.