7.9.07

Aman da aman


Amanda Peet, Glamour Magazin'in yardım amaçlı bir organizasyonunda. Pembe elbisesinden çok, geçen sezon Nine West vitrinindeki bir ayakkabıya son derece benzeyen ayakkabıları ilgimi çekti. Geçen yıl bembi'nin nikahı için fellik fellik ayakkabı ararken denemiştim. Uğraşırken birden aklıma esin'in bu yazısı geldi.

14 yorum:

Biyonikkedi dedi ki...

Biliyor musun Deniz,süper işler çıkartıyorsun!
Seni ilgiyle ve hayranlıkla takip ederken hep şunu düşünür dururum:Bu dünyaca ünlü star abilerin ablaların,imaj danışmanlarının,basın danışmanlarının,menajerlerinin ve dahi çevrelerinde boşuna dolanıp duran zerzevatın(ki bunlardan bazı iş kollarını hatırlayalım:Etek düzeltici,omuz sıkıcı,parfüm sıkıcı,parfüm sıkılıp sıkılmadığını kontrol edici,meme ucunu belirginleştirici,bir giydiğini bir daha giydirmeyici vb vb)diyorum hiç mi akıllarına gelmez senin yaptığın değişikliklerin onda birini yapmak ve bu garipleri ele güne karşı adam gibi çıkartmak.
Bunlar seni keşfetmemişler anacım,hiiiç böbür sultan havalarında poz neyin vermesinler valla.
Ben şöhrete şöhret demem,Deniz imaj danışmanları olmayınca.Pehhhh
Sevgiler
Biyo

fikriminincegülü dedi ki...

Çok hoş olmuş gülüm yine. Ayakkabıları da çok şeker. Yüzü gözü renklenmiş iyi olmuş. Biyo'ya yüzde yüz katılıyorum bu konuda. Ya gerçekten bu yaptıklarının güzel göründüğünü düşünüyorlar. Ya da ilginçlik olsun diye masus rüküş dolaşıyorlar.:))

Deniz dedi ki...

Biyonikkedi, hojjgeldin. Hoşgeldin diyemiyorum bile, o kadar sarhoş oldum sözlerinden :) Ne güzel sözler bunlar, hakedebildim mi gerçekten? Bu imaj danışmanları konusunu önce de konuşmuştuk arkadaşlarla. Onlar önlerine gelenlerden ya da araştırdıklarından seçip kullanıyorlar. Biz burada pervasızda değiştiriyoruz, bizimki kolay bir iş :) Ama tabi oturup çizebilir, ya da istedikleri giysileri çizdirebilirler, o ayrı. Şimdi bu kız ne kadar güzel... Kocaman gözleri bile dümdüz elbise giyse onu göstermeye yeter... Sanki annesinin elbisesini geçirmiş üzerine, pembe mutlaka yakışır ona da, o desen de gitmemiş. Bir yandan da düşünüyorum, o kadar çok davete, organizasyona gidiyorlar ki, artık giyecek birşey de kalmadı gibi :) Hak da veriyorum bir yandan... Wallahi öyle birşey olsa ne güzel olurdu, yani gidip birilerini giydirmek :) Danışmanlık yapmak... Biyonikkedi, uçuyorum şimdi bulutlar üzerinde, inince görüşürüz! :)

fikrimincim cok teşekkürler... Bak senin fikrin de dogru olabilir. Güzel giyinen "çok şık" denilip geçiliyor. Ama Britney gibi blüzle dışarıya çıkınca günlerce seni konuşuyorlar :) Bizde de öyle değil mi? Selülitli çekilirsen yıllarca "Azz sonra" diye ekranda o görüntülerin dönüyor, selülit yoksa "selülitsiz assolist" diye kez haber oluyorsun :))

beyhan dedi ki...

eline sağlık deniz. blog action day fikri hoşuma gitti bu arada. hmmm. düşünelim bakalım

Öykücü dedi ki...

Bu elbise çok berbatcidden.Bu kadar güzel kızın giydiği elbiseye bak.Bunu giyip bakkala falan gider insan ancak.Kızımız ise davete gelmiş:))

Senin yaptığın hali ayakkabıya çok uyumlu olmuş.Bu elbise daha güzel yapılamazdı bence.Omuzlarından birinde bir gariplik var yalnız.Arkadaki direğin gölgelendirmesi ile mi karışmış anlamadım ama pembe elbisede o gölge yok sanki.

O kırmızı ruja,yakadaki dantelimsi şeye,iki beyaz düğmeye ve ayakkabıyla uyuma bayıldım.

Kesinlikle imaj danışmanı olabilirsin.Hatta internet üzerinden bile çalışabilisin.Sana giyecekleri kıyafetle bir resimlerini yollarlar sen değişiklikleri yaparsın onlarda hatalarını görmüş olurlar.Holywooda taşınmana bile gerek yok yani.

Sevgiler.

beyhan dedi ki...

bir sonraki postun 100. olacak denizcim. kuvvetli bir şey bekliyoruz senden. yutkundur bizi. şimdi bu sorumluluk sırtındaykan nasıl yapacaksın bilmem. hah-hayt. (nihohaha mı demeliydim?).

Deniz dedi ki...

beyhancım bakalım naıl bi ekşın yapacağız :) Bence de çok güzel bir fikir... Önemli olan uygulama tabi, yazmaya yazılır da...

Öykücü, "bakkala da giderken" giyilebilecek elbiseler kategorisi yapalım,hatta ben etiket eklemeye başlasam bunu da yazmalıyım :) Koluyla ilgili bir fazlalık yok, belki siyahlaşınca kıvrımı mı belirginleşti ya da ben kendi ekranımdan göremiyorumdur, bilemiyorum. Bazen renk değişik olabiliyor bunu farklı monitörlerde gözlemledim. Böyle bir farklılıktan kaynaklanmıs olabilir. Yoksa temiz çalışırım :) Hollywood'a da taşınsam fena olmaz, ziyaretime gelirdiniz, birlikte Akademi Ödüllerini izlerdik :) Yani Oscar'ı.. Bak hemen ukalalastım ünlenince :) Benim için böyle güzel şeyler düşünmenize cok seviniyorum. Teşekkür ederim...

Beyhancım, ben rakamlara takılmam şekerim... :)) Bakalım ne yapacağım, henüz bilmiyorum :)

Deniz dedi ki...

Öykücü, haklısın LCD monitörlerin azizliğine uğramışım. oturduğum açıdan herşey güzel görünüyor, hafifçe yukarıya kalkınca lekeyi gördüm ve düzelttim. Hollywood'a gidince kesin seni de götürmeliyim :)

PERİLİ KÖŞK dedi ki...

siyah rengi her şey de çok beğeniyorum,elbise,tişört,etek pantolan ,bikini,hiç farketmiyor.
Siyah elbise ile tam davet elbisesi olmuş.Çok mu klasik bir insanım ne...

iremmm dedi ki...

aa ben bayildim bu ise yaa..super seyler yapiosun hiiic siritmiyo...


o yuzden bazi kiyafetlrin orjinallerinin hangisi oldugunu anlayamiyorum :))

bayildim bu bloga ;) TAKİPTEYİİİMM..

Öykücü dedi ki...

Nasıl olsa bakkala gidiyorum diye ne zaman paspal giyinsem okuldan veya iş yerinden önemli biriyle karşılaşırım.Ben bakkala çok şık giderim o yüzden.Ama kastettiğim özensiz giyimdi:)

Yapılana yorum yapmak kolay ,önemli olan "yapmak".Ratatuille isimli filmde eleştirmen filmin son sahnelerinden birinde "en kötü eleştiriyi alan bir eser bile yapılan eleştiriden daha değerlidir" diyor.Ya da buna benzer bir şey ama ben bu halini de çok sevdim.

Deniz dedi ki...

periliköşküm, siyah konusunda sana katılıyorum. Biz artık yaşlanıyoruz, belki ileride fuşya, sarı, mor severiz :)

iremmm sözlerine cok tesekkürler:) Ve de hoşgeldin...Takibe ben de katılayım :)

öykücü Ratatuille'u henüz izlemedim, izleyecektik önümüzdeki günlerde ailecek. Artık izlerken filmde bu sözü bekleyeceğim :) Bir filmi izlettirmedin diyeceğim sonra da :) Murphy nin kuralları gibidir. "Amaaan hemen gider gelirim" diye evden paspal çıktığın gü, eski okul arkadaşlarını, uzun zamandır görmediğin iş arkadaşlarını vs görürsün. Ben de senin gibi düşünüyorum...

daphne dedi ki...

ya bu kız o kadar da güzel fakat neden hep garip kıyafetler giyiyor, neden bu kadar rüküş anlamıyorum...kıyafet konusunda filmlerindeki tarzı gündelik hayatında devam ettirse daha iyi olucak :) siyah her halukarda daha hoş olmuş eline sağlık deniz.

Deniz dedi ki...

dahneciğim, senin yorumunu okuduktan sonra baktım Amanda'nın geçmişine. İlk dikkatimi çeken 1970 dogumlu olmasıydı. Yaşından daha küçük görünüyor, şaşırdım beğendim :) Renkli gözlülere siyah da bir başka yakışır yahu! ;)