29.8.07

Olmamış


Becki Newton, "Ugly Betty"nin DVDsinin organizasyonunda. 5 yaşındaki kızımla aramızda geçen şu diyalog, herşeyi anlatmaya yetecektir.


Bilge : Anne ne yapıyorsun?
Deniz : Kadının elbisesini değiştiriyorum (bu esnada ortadaki kıyafetle uğraşmaktayım).

Bilge : Anne ama şu beyazı hiç güzel yapmayı becerememişsin.

Deniz : Hangi beyazı?

Bilge : Şunu (parmağıyla orijinal elbiseyi gösterir).

Deniz : ??? Yapamamışım değil mi?

Bilge : Yapamamışsın, öyle olmamış.

8 yorum:

PERİLİ KÖŞK dedi ki...

yani bu modacılar bazen farklı birşey yapacağız diye saçmalıyorlar valla...
aferin bilge'ciğime ,anasının kızı , ne güzel demiş;öyle olmamış nokta.

Öykücü dedi ki...

Elbisenin orjinali Fransız hizmetçilerinin elbiselerine benziyor.Kafasına bir de beyaz bone taksak tamam olacak:))

İkinci elbisenin kemerini pek sevmedim.Üçüncü elbiseyi birazcık sıradanlığına rağmen çok beğendim.Daha önce benzer elbiseler gördüğüm için sıradan dedim yoksa elbise ve tüy orjinal bir fikir.Kızın yeni saç modeli(kesimi de rengi de) kesinlikle çok yakışmış.

beyhan dedi ki...

kırk yıllık sezen aksu modeli victoria beckham saçı oldu iyi mi. neyse saç da baş da olmuş. kılık da. bilgem zaten olmuş. adı üstünde.

isitmekaybı dedi ki...

ortadaki harika...
ayrıcaa yeni headerine bayıldımmm...

ellerine sağlık...

fikriminincegülü dedi ki...

E armut bu elbet dibine düşecek değil mi? Yerim ben onun o tatlı küçük barnağını. Hakikaten o nasıl saçma bir entari öyle.:)) Ben ikinciyi de beğendim sondakini de. Lakin ortadakini koca kişisiyle azıcık istişare etmek lazımdır. Ellerine sağlık diyorum, Bilgeciğin de barnağına sağlık tabi.:))

Defne dedi ki...

İkincisi çok hoşuma gitti benim de :). Orjinali hakkında yorum bile yapmayacağım, Bilgeciğim nasıl da tercüman olmuş hepimizin düşündüklerine :). Öperim onu fındık burnundan.

bembi dedi ki...

Bilge yine yorumlarında çok haklı :)) dün de benim çizimlerimi eleştirdi. ben de onun eleştirileri doğrultusunda değişiklikler yaptım ve çok daha güzel oldu!

elbisenin orjinali tam bir fiyasko.. rüzgar gibi geçti filminde perdelerden yapılan o elbiseyi düşünüyorum bir de bu masa örtüsünden bozma elbiseyi.. tek doğru tercihi ayakkabılarıymış! iki elbiseyi de beğendim ben, 3. saç kesimi de pek yüzüne yakışmış, ellerine sağlık ;))

Deniz dedi ki...

Perilikosküm, modacılar saçmalasın da bize de iş çıksın değil mi :) Bilge de artık bıktı aslında. "anne kalk artık neden bu kadınlarla uğraşıyorsun" diyordu, şimdi baktı kalkan yok, bari ben de yorumlarımla renk katayım dedi zahir :)

Öykücü, ne yalan söyleyeyim, aşağıdaki postta fiyonklu kemeri beğenince, "dur buna da kemer takayım hem bir hareket olur, hem de Öykücü beğenir" dedim ve kemer ekledim :)) Kemersiz sadece dantelli çok düz geldi, başka da ne yaparım bilemedim :) Tüylüsünün tüyünü de epey aradım. Kokoş olsun istedim. Aslında daha küçük tüyler aramıştım ama bulamadım. Saçını da beğenmene sevindim, ben de beğendim :) Ancak bakım isteyen ve çok şık bir saç. Benim gibi bakımsız bayanlara uygun değil sanırım :) Zira saçlarım orijinaldeki gibi. Ama sarı değil...

Beyhancım, canımın içi, onnnnbeş senelik arkadaşım... Canlı canlı yorum yazışını izledim :) Ayrıca sana saçımı 2 senedir böyle kestirmeye uğraştığımı da anlattım :) Artık kimse beni bu şekil bir kesim konusunda ikna edemez, soğudum. Üstelik Sezen konusunda haklısın, o ilk yaptığında "Aanaa böyle saç mı olur demiş, sonradan herkesler böyle kestirmişti" :) Sezen saçı kestiririm ama Beckham saçı asla :)

isitmekaybıcım, header nasıl görünüyor bilmeyorum, kaygı duydum bugün Beyhan'ın monitöründe görünce. Onda benim yaptığım ve görünmesini istediğim renk ve parlaklıktan pek uzaktı, umarım çoğunuz benim gördüğüm gibi görüyorsunuzdur. Tabii kıyafetleri de :)) Düğün oldu bitti mi, hani gideceğin düğün. Dur geleyim de bakayım :*

fikriminincegülü, bilgisayarı paylaşamayan anne oyun oynamayı sevmeye başlar, kızı da annesini anlamaya çalışır :) bak bu yorumunu da Beyhancımla okuduk, bugün akşama kadar onunlaydık. Sondaki tabi daha bir hanımhanımcık havalı hem de, ortadakini yaptığıma bakma, istişareye gerek kalmaz zaten ben giyemem. Ne o öyle çekiştirmek istemem. Zaten düğün de yok nerde giyeceğim :( bu gidişle bendüğünegitmekistiyorum.blogspot.com diye bir blogum daha olacak :) Tatlı küçük barnak da yenmeyi bekliyor, ayrıca haftaya İstanbul'a geldiğimde yemek için bir şansın olabilir :) (diyerek deniz bir polemik başlatır ama gittiğinde eveden dışarıya adım atacak zaman olmayacaktır, keşke olabilsedir)
Defneciğime de ortadaki yakışır, e boy pos onda, saçın en dalgalısı onda... Fındık burunlunun da sana selamı var, o da seni öpüyor :)

bembi, şimdi bize kulp buluyor, ileride kimbilir bizi (beni) ne düzeyde beğenmeyecek. Herhalde kalbim kırılacak derecede beni eleştirecek bu kız :) Elbisenin arkasını da araştırdım, arkası düz. Bir espiri bulamadım. Belki de şifon gibi ince bir kumaştan yapılsaydı o öndeki pililer, o zaman daha farklı olabilirdi. Bir de siyah olacaktı tabi. Enteresan...